KRYEFAQJA » 2017 » Qershor (Faqe 62)

Arkiva Mujore: Qershor 2017

Mogherini – Hahn: BE gati të mbështesë punën qeverisë Zaev

Mogherini - Hahn: BE gati të mbështesë punën qeverisë Zaev

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini dhe Komisioneri përgjegjës, Johannes Hahn, mirëpritën “votimin për qeverinë e re të kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev” në Maqedoni. Sikurse njofton gazetarja e RTSH në Bruksel Arta Tozaj, në një deklaratë të përbashkët për shtyp, ata thonë se “Bashkimi Europian është gati …

Më shumë

Kukan dhe Fleckenstein: Po presim mbajtjen e zgjedhjeve të lira e të ndershme në Shqipëri

Kukan dhe Fleckenstein: Po presim mbajtjen e zgjedhjeve të lira e të ndershme në Shqipëri

Pas marrëveshjes së arritur mes dy partive kryesore politike në Shqipëri PS dhe PD, dy eurodeputetët që ndjekin zhvillimet demokratike në Shqipëri, i djathti  Eduard Kukan dhe i majti Knut Fleckenstein, thonë se tani po presin mbajtjen e zgjedhjeve të lira e të ndershme, ku normalisht humbësi pranon rezultatin dhe …

Më shumë

Fier, investimet nga ndërtimi drejt bujqësisë dhe blegtorisë

Ligji i strehimit social, ndërtuesit: Do ta çojmë deri në Strasburg!

Industria e ndërtimit të banesave në Fier po shënon rënie dramatike. Kërkesat për leje dhe sheshe ndërtimi për pallate shumëkatëshe, po shkojnë drejt zeros. Sipas komunikimit mes sektorit të ndërtimit dhe Dhomës së Tregëtisë në Fier, qindra apartamente të ndërtuara në vitet e fundit nuk janë shitur. Presidenti i dhomës …

Më shumë