KRYEFAQJA » 2017 » Qershor (Faqe 60)

Arkiva Mujore: Qershor 2017

Tragjedi në “World Manila”

Tragjedi në “World Manila”

Të paktën 37 persona humbën jetën në resortin popullor turistik “World Manila” në Manila të Filipines dhe dhjetra të tjerë mbetën të plagosur, pasi ai u sulmua nga një person i armatosur. Sipas mediave ndërkombëtare, viktima gjetën vdekjen si pasojë e asfiksisë nga tymi. Shefi i policisë së Filipineve tha …

Më shumë