KRYEFAQJA » 2017 » Qershor (Faqe 6)

Arkiva Mujore: Qershor 2017

Atentat biznesmenit

Vritet në atentat biznesmeni

Një person është qëlluar me armë zjarri paraditen e së mërkurës në një atentat pranë Stadiumit “Selman Stërmasi”. Ai është identifikuar si Tefik Hyka, biznesmen, ish pronar i një fabrike tullash në Vorë, pranë Tiranës. Hyka është transportuar në spital dhe ndodhet në gjendje të rëndë. Sipas mjekut të ugjencës …

Më shumë

Basha përshëndet fitoren e PD në Kavajë: Ngadhnjim mbi krimin, korrupsionin dhe terrorin e bandave!

Basha përshëndet fitoren e PD në Kavajë: Ngadhnjim mbi krimin, korrupsionin dhe terrorin e bandave!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka përshëndetur menjëherë fitoren e kandidatit demokrat Isa Sakja në Bashkinë e Kavajës. “Lajm i mrekullueshëm nga kryeqyteti i lirisë dhe demokracisë. Isa Sakja u zgjodh kryetari i ri i Bashkisë së Kavajës! Urimet e mia më të përzemërta qytetarëve të Kavajës për këtë …

Më shumë

Kavajë, PD fiton bashkinë

Kavajë, PD fiton bashkinë

Partia Demokratike ka arritur të fitojë me shumë mundim Bashkinë e Kavajës, duke u ngushëlluar për humbjen e madhe të zgjedhjeve të përgjithshme. Kandidati i saj Isa Sakja mundi vetëm me 28 vota më shumë rivalin socialist Dorian Murati. Ata ishin bashkë momentet e fundit të numërimit të votave dhe …

Më shumë