KRYEFAQJA » 2017 » Qershor (Faqe 50)

Arkiva Mujore: Qershor 2017

Aktivitetet sportive sot në RTSH

Të premten Rrjeti i Radio Televizionit Shqiptar i ka kushtuar një rëndësi të veçantë sportit, teksa do të transmetojë aktivitete të ndryshme. Kështu transmetimi ka nisur që në orën 10 të mëngjesit me miqësoren e futbollit të femrave, Shqipëri-Slloveni. Më pas, për të gjithë të apasionuarit e tenisit, duke filluar …

Më shumë

Sali Berisha i ftuar nga Lutfi Dervishi në “Përballë”, sot në mbrëmje në RTSH1HD

Sali Berisha i ftuar nga Lutfi Dervishi në "Përballë", sot në mbrëmje në RTSH1HD

Ish kryeministri dhe ish kryetari i PD-së, Sali Berisha, do të jetë në mbrëmje i ftuar në emisionin “Përballë” të gazetarit Lutfi Dervishi. Zoti Berisha flet për herë të parë pas publikimit të listave të kandidatëve për deputetë të PD-së, për emrat brenda dhe jashtë listës, për presidentin në ikje …

Më shumë

Mediu: I bëj thirrje çdo republikani të votojë Partinë Demokratike!

Mediu: I bëj thirrje çdo republikani të votojë Partinë Demokratike!

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu ftoi qytetarët e Kavajës të votëbesojnë me 25 qershor kandidatin demokrat për kryetar të Bashkisë, sikundër të japin votë masive për projektin e Republikës se Re. Zoti Mediu tha se e djathta përfaqësohet me model vlerash dhe alternativash, përkundrejt të majtës, që në katër …

Më shumë

Zgjedhjet në Britaninë e Madhe, konservatorët nuk arrijnë të fitojnë shumicën

Teresa Mei do të publikojë “Planin B” për Brexit-in

Në Britaninë e Madhe Partia Konservatore e kryeministres Tereza Mei nuk ka arritur të fitojë shumicën në zgjedhjet e parakohshme të zhvilluara të enjten për të formuar qeverinë. Nga numërimi rezulton që konservatorë kanë marrë 43 përqind të votave ndërsa kundërshtarët e tyre laburistët e Xheremy Korbyn kanë marrë 40 …

Më shumë