KRYEFAQJA » 2017 » Qershor (Faqe 4)

Arkiva Mujore: Qershor 2017

Kupa e Konfederateve, Gjermani – Meksikë, takim egzaktësisht pas 12 vjetësh

Kupa e Konfederateve, Gjermani - Meksikë, takim egzaktësisht pas 12 vjetësh

Rastësia është me të vërtetë mbreti i botës dhe kjo dëshmohet edhe në futboll. Gjermania dhe Meksika përballen të enjten me njëra-tjetrën, në duelin e dytë gjysmëfinal të edicionit të 10-të të Kupës së Konfederatave. Duket një përkim interesant, por edhe para 12 vjetësh, teksa Gjermania dhe Meksika luanin me …

Më shumë

Imzot Vigano, njeriu që qëndron pas çdo fjale të Papës

Imzot Vigano, njeriu që qëndron pas çdo fjale të Papës

Teksa Papa Francesku nga Vatikani përcjell mesazhin e bashkimit të plotë gradual mes ortodokseve dhe katolikëve nëtakimin mes konfensioneve, Imzot Dario Vigano, prefekti i sekretarisë së Komunikimit të Selisë së Shenjtë ndodhet në Tiranë. Prelati i lartë që po bën evolucion në komunikimin e Vatikanit, dekorohet nga Presidenti i Republikës …

Më shumë

Kupa e Konfederatave në RTSH, Portugali – Kili ora 20.00

Kupa e Konfederatave në RTSH, Portugali - Kili ora 20.00

Një përballje gjithë-latine është ajo gjysmëfinale e parë e Kupës së Konfederatave, midis Portugalisë dhe Kilit, që do të luhet sonte në mbrëmje duke nisur nga ora 20:00 dhe që, sikundër të gjitha ndeshjet e kësaj veprimtarie, do të sillet për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar. Të dyja …

Më shumë

Konflikt në Ministrinë e Arsimit dhe Sporteve

Maturantë! Shikoni Librin e Transparencës!

Ministrja teknike e Arsimit dhe Sportit Mirela Karabina, në një dalje publike për mediat ka kërkuar ndërhyrjen e strukturave shtetërore për marrjen e institucjonit në ruajtje, pasi sipas saj ish sekretari i përgjithshëm në Ministrinë e Arsimit Plarent Ndreca nëpërmjet personave të armatosur po ushtron presion të vazhdueshëm mbi administratën …

Më shumë