KRYEFAQJA » 2017 » Qershor (Faqe 31)

Arkiva Mujore: Qershor 2017

Vatikan, Papa pret Merkelin

Vatikan, Papa pret Merkelin

Papa Francesku priti në një takim privat në Vatikan kancelaren gjermane Angela Merkel dhe bashkëshortin e saj. Mbrëmjen e së premtes Merkel ndodhej në selinë e ambasadës gjermane në Romë, ku u takua me përgjegjësit e qendrës së mbrojtjes së të miturve që promovohet nga Universiteti Gregorian. Lajmi është konfirmuar …

Më shumë

Homazhe për Helmut Kohl

Homazhe për Helmut Kohl

Flamujt janë ulur në gjysëm shtizë në Gjermani dhe homazhet për arkitektin e bashkimit të vendit, Helmut Kohl vijnë nga të gjitha anët. Angela Merkel e quajti një gjerman dhe një europian të madh njeriun që dikur ishte udhërrëfyesi i saj. Krerët e Bashkimit Europian përdoren Twitterin për të përcjellë …

Më shumë