KRYEFAQJA » 2017 » Qershor (Faqe 3)

Arkiva Mujore: Qershor 2017

Ristani: Vendimet e Bashës të pambështetur në statut

Ristani: Vendimet e Bashës të pambështetur në statut

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Arben Ristani e ka konsideruar sot si të pa mbështetur në Statut dhe pa përmbajtje, vendimin e kreut të deritanishëm të partisë Lulzim Basha për delegimin e kompetencave organizative nga kryetari tek nën kryetarët, pasi sipas tij kompetencat organizative i takojnë sekretarit të përgjithshëm. …

Më shumë

Fleckenstein: Shqipëria meriton BE-në

Fleckenstein: "Presim një rekomandim të qartë dhe të pakushtëzuar për hapjen e negociatave për Shqipërinë tani"

Mbajtja e zgjedhjeve i ka hapur rrugën çeljes së bisedimeve të anëtarësimit të Shqipërisë nga BE. Konfirmimi ka ardhur nga raporteri për Shqipërinë në Parlamentin Europian Knut Fleckenstein. Në një intervistë për seksionin shqip të radios Deutsche Welle, eurodeputeti gjerman thotë se zgjedhjet ishin shumë më të kënaqshme se të …

Më shumë

Italia kërcënon: Nuk do të lejojmë zbarkimin e anijeve me emigrantë

Italia kërcënon, Nuk do të lejojmë, zbarkimin e anijeve, me emigrantë, itali

Italia kërcënoi se do të ndalojë anijet e vendeve të tjera që të zbarkojnë emigrantë në portet e saj. Kërcënimi nga Roma vjen ndërsa i dërguari Italian në BE Maurizio Macri, paralajmëroi bllokun se situata në Itali ishte bërë e papërballueshme. Më herët, kryeministri italian Paolo Gentioloni tha se vendet …

Më shumë

Kardinali i Kishës Katolike George Pell, akuzohet për pedofili

Kardinali, i Kishës Katolike, George Pell, akuzohet, për pedofili

Numri 3 i Vatikanit, Prefekti i Çeshtjeve Ekonomike, Kardniali George Pell, është akuzuar nga policia australiane për krime seksuale ndaj të miturve. “Kardinali do të përballet me disa akuza e paqartësi të shumta” ka deklaruar në konferencën e shtypit nënkomisari i Policisë australiane të Victorias, Shejn Patton. “Hetimi ndaj kardinalit …

Më shumë