KRYEFAQJA » 2017 » Qershor (Faqe 20)

Arkiva Mujore: Qershor 2017

Rama shkarkon zëvendësministrin e LSI

Rama shkarkon zëvendësministrin e LSI

Kryeministri Edi Rama ka shkarkuar nga detyra zëvendësministrin e brendshëm Ilir Marku. Motivacioni sipas disa mediave është “Për shkelje të papranueshme të etikës zyrtare, në papajtueshmëri të plotë me detyrën e lartë që kryen dhe në shkelje të normave më elementare të komunikimit publik, urdhëroj shkarkimin nga posti i zv.ministrit …

Më shumë

Gjinushi : Votoni nr 9 për rikthimin e PSD në kuvend e forcimin e së majtes

Partia Social Demokrate ka mbajtur mitingun përmbyllës të fushatës për zgjedhjet e 25 Qershorit, në zonën e quajtur Xhamlliku në Tiranë. “Faleminderit që jeni mbledhur në ktë tubim Social Demokrat për fitoren e përbashkët të së majtës me 25 qershor” bëri thirrje kreu i partisë Social Demokrate Skënder Gjinushi. Ai ka …

Më shumë