KRYEFAQJA » 2017 » Qershor (Faqe 19)

Arkiva Mujore: Qershor 2017

“Bota e fëmijëve” në Galerinë Kombëtare të Arteve

"Bota e fëmijëve" në Galerinë Kombëtare të Arteve

“Bota e fëmijëve” është ekspozita e fundit çelur në Galerinë Kombëtare të Arteve. Kjo ekspozitë i kushtohet një publiku të veçantë, jo vetëm të rriturve artdashës, por në veçanti krijuesve të vegjël. Në këtë ekspozitë prezantohet krijimtaria e përzgjedhur e katër artistëve si Abdurrahim Buza, Agim Faja, Guri Bulollari dhe Ledia …

Më shumë

Idrizi: PDIU do të ndërkombëtarizojë dhe do t’i japi zgjidhje minimalisht çështjes ligjore të pronave të çamëve

Idrizi: PDIU do të ndërkombëtarizojë dhe do t'i japi zgjidhje minimalisht çështjes ligjore të pronave të çamëve

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka zhvilluar një takim në Fier për zgjedhjet e 25 qershorit. Kreu i kësaj partie, Shpëtim Idrizi u ka bërë thirrje votuesve mos bien pre e presioneve të partive, të mos e shesin votën, të ardhmen e tyreshpreh se fitorja e PDIU-së nis nga Fieri …

Më shumë

Gjermania mbështet zhvillimin e pamanipulueshëm të zgjedhjeve

Gjermania mbështet zhvillimin e pamanipulueshëm të zgjedhjeve

Gjermania mbështet zhvillimin e pamanipulueshëm të zgjedhjeve të përgjithshme që do të mbahen më 25 qershor, ditën e dielë në Shqipëri. Ambasada gjermane në Tiranë ka bërë të ditur vendosjen në dispozicion të Drejtorisë së Teknologjisë së Informacionit pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të pajisjeve teknike në vlerë 13.000 euro. …

Më shumë

Rama në Tiranë: “Dua një votë kuqezi për dinjitetin e çdo njeriu”

Rama në Tiranë: "Dua një votë kuqezi për dinjitetin e çdo njeriu"

Partia Socialiste në pushtet ka mbyllur të enjten fushatën zgjedhore në Tiranë, ndërsa lideri i saj dhe kryeministi i vendit Edi Rama kërkoi mbështetje masive nga shqiptarët. “Dua një votë kuqezi për dinjitetin e çdo njeriu” tha zoti Rama ndërsa brohoritej masivisht në sheshin “Nënë Tereza” i mbushur si rrallë …

Më shumë