KRYEFAQJA » 2017 » Qershor (Faqe 10)

Arkiva Mujore: Qershor 2017

Zgjedhjet, OSBE-ODHIR i vlerëson si të mjaftueshme për stabilitetin e nevojshëm

Zgjedhjet, OSBE-ODHIR i vlerëson si të mjaftueshme për stabilitetin e nevojshëm

Zgjedhjet në Shqipëri ishin të mira mjaftueshëm për të pasur stabilitetin e nevojshëm në këtë vend për të kryer detyrën. Përcaktimi i vëzhguesve ndërkombëtarë një ditë pas mbajtjes së zgjedhjeve dhe në vazhdim të procesit të numërimit, nuk ndryshonte në cilësi nga gjetjet e procesit të mëparshëm në vend, pavarësisht …

Më shumë

Spanjë, zjarr në parkun natyror të Donanas, trashëgimi botërore e UNESCO-s

zjarri, Zjarret në Spanjë, deme, viktima, te plagosur

Një zjarr ka përfshirë sot parkun natyror të Donanas në jug të Spanjës duke çuar në evakuimin e më shumë se 2000 personave. Sipas autoriteteve, zjarri, që u njoftua mbrëme në komunën e Moguerit ne jugperëndimte vendit arriti limitet në parkun natyror të Donanas, klasifikuar si trashëgimi botërore nga UNESCO”. …

Më shumë

UNICEF: Jemen-Kolera bën kërdinë

Arabia Saudite ka dhuruar 66.7 milionë dollarë për të mbështetur përpjekjet e UNICEF-it dhe Organizatës Botërore të Shëndetësisë për të luftuar kolerën në Jemen. Stefen O’Brien, Nënsekretari i Përgjithshëm i OKB-së për Çështje Humanitare tha se numri i të infektuarve me kolerë në Jemen ka kaluar 200 mijë këtë javë. …

Më shumë