KRYEFAQJA » 2017 » Maj (Faqe 9)

Arkiva Mujore: Maj 2017

Tirana nuk arrin të fitojë në Shkodër dhe bie në Kategorinë e Parë

Tirana nuk arrin të fitojë në Shkodër dhe bie në Kategorinë e Parë

JAVA 36   DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ 27.05.2017 Shkodër 17:00 * Vllaznia – Tirana 0 – 0 27.05.2017 Laç 17:00 Laçi – Teuta 2 – 1 Jonuzi 44′ (1-0), Qyrbja 64′ (1-1), Emanuel 71′ (2-1) 27.05.2017 Gjirokastër 17:00 Luftëtari – Kukësi 1 – 0 Bregu 11′ (penallti) 27.05.2017 Korçë 17:00 Skënderbeu – Partizani 2 …

Më shumë

Kosovë; Ja cilat janë koalicionet politike

Kosovë, Ja cilat janë koalicionet, koalicionet politike, politike

Ndarja e partive politike në Kosovë në tri blloqe, koalicioni PDK-AAK-“Nisma”, koalicioni LDK-AKR-“Alternativa” dhe “Vetëvendosja” si parti më vete, nuk pritet t’i sigurojë asnjërit grup fitore absolute në zgjedhjet e 11 Qershorit. Kështu vlerësojnë njohësit e çështjeve politike në Kosovë, të cilët konsiderojnë se partitë politike brenda koalicioneve tashmë janë …

Më shumë