KRYEFAQJA » 2017 » Maj (Faqe 8)

Arkiva Mujore: Maj 2017

Brazil; Arratisen të burgosurit

Brazil, Arratisen të burgosurit, 56 te burgosur, arratisje, ilegalisht

Drejtoria e Shtetësisë dhe Drejtësisë në rajonin Rio Grande do Norte të Brazilit, lajmeroi se të paktën 91 të burgosur janë arratisur përmes një tuneli, ndërsa vetëm 8 prej tyre janë kapur. Zyrtarët e policisë ushtarake kanë kërkuar ndihmë nga policia e rajonit për rritjen e sigurisë në gjithë zonën, …

Më shumë

SHBA; Gjykata kundër Tramp-it

dekret, SHBA, Gjykata kundër Tramp-it, Gjykata, Donald Tramp

Drejtësia amerikane vendosi përsëri kundër vendimit të presidentit Tramp për t’u ndaluar hyrjen qytetarëve nga gjashtë vende myslimane. Hapi i fundit i rezistencës ndaj dekretit të presidentit ishte një vendim i gjykatës së apelit në Virxhinia, i cili e konsideroi si të paligjshëm ndalesën. Vetëm 3 nga 10 anëtarë të trupit gjykues …

Më shumë

Idrizi: PDIU nuk trembet nga makinacionet, ne do zgjidhim çështjen çame!

Idrizi i PDIU kërkon me ngulm mandatin e deputetit

“PDIU është një parti kombëtare dhe futet në zgjedhjet për të qeverisur”, tha kreu i saj Shpëtim Idrizi në çelje të fushatës për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit. Në një miting të zhvilluar në Pallatin e Kongreseve në Tiranë zoti Idrizi tha se pas marrëveshjes politike Rama-Basha rregullat e demokracisë …

Më shumë