KRYEFAQJA » 2017 » Maj (Faqe 6)

Arkiva Mujore: Maj 2017

Maqedoni; Zoran Zaev, publikon propozimet për ministrat e rinj

Zoran-Zaev, Maqedoni, Zoran Zaev, publikon propozimet, propozimet për ministrat e rinj

I mandatuari për formimin e Qeverisë së re të Maqedonisë, Zoran Zaev, publikoi propozimet për ministrat e rinj të kabinetit qeveritar. Propozimet kanë marrë mbështetje nga partia e Zaevit, Lidhja Social-Demokrate, dhe dy partitë politike shqiptare, të cilat janë pjesë e koalicionit qeverisës: Bashkimi Demokratik për Integrim dhe Aleanca për …

Më shumë

Topalli pas publikimit të listave: Kjo nuk është më Partia Demokratike e Dhjetorit 1990

Topalli pas publikimit të listave: Kjo nuk është më Partia Demokratike e Dhjetorit 1990

Për ish-nënkryetaren e PD Jozefina Topalli e lënë jashtë listës së deputetëve për zgjedhjet e 25 qershorit  edhe zyrtarisht, kjo nuk është me Partia Demokratike e Dhjetorit 1990. Për Topallin lideri demokrat  Lulzim Basha, po zhbën Partinë Demokratike dhe sipas saj Basha ka vetëm axhendë personale. “I rremë” është fjala …

Më shumë

Britani – Vazhdon kaosi i ndalimit të fluturimeve për udhëtarët e “British Airways”

Vazhdon kaosi i fluturimeve të “British Airways”

Udhëtarët e “British Airways” po përballen me ditën e tretë të kaosit për shkak të ndalimit të fluturimeve, në aeroportin Hithrou në Londër. Kompania britanike ka deklaruar se synon të operoje një orar të plotë pas zgjidhjes së problemit. Deri tani, aeroporti i “Heathrow” ka anuluar 13 fluturime të shkurtra. …

Më shumë

Divjakë, ambientalistët kundër kompleksit gjigand turistik

Divjakë, ambientalistët kundër kompleksit gjigand turistik

Shoqatat mjedisore në Shqipëri janë shprehur kategorikisht kundër ndërtimit të një kompleksi turistik prej 3342 hektarësh, në Parkun Kombëtar Divjakë – Karavasta. Në një konferencë të posaçme në këtë zonë, pjesmarrësit e cilësuan atë si “një veprim kriminal” që i bëhet një prej zonave të mbrojtura me ligj në vend. …

Më shumë