KRYEFAQJA » 2017 » Maj (Faqe 52)

Arkiva Mujore: Maj 2017

Pejiç – makina e golave

Pejiç - makina e golave

Historia e golashënuesve të Kampionatit Kombëtar të Futbollit përfshin disa emra mbresëlënës. Dhe në 10-shen e parë të tyre është edhe një huaj. Pero Pejiç është tashmë 35 vjeç dhe në vitin e tij të 10-të të tij në Shqipëri, me ndonjë ndërprejre të shkurtër, është shndërruar padyshim në një …

Më shumë

Erdogan viziton Indinë

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, është pritur me një ceremoni zyrtare nga presidenti i Indisë, Pranab Mukerxhi. Erdogani u prit në një ceremoni me 21 të shtëna topi në rezidencën presidenciale, në prani edhe të kryeministrit Narendra Modi. Pas përshëndetjes së gardës dhe takimit të delegacioneve të dy vendeve, …

Më shumë

Trafikimi i fëmijëve, rriten masat ndëshkuese për autorët

Ndonëse me një strategji kombëtare të dedikuar dhe angazhimit të strukturave kryesore të shtetit fenomeni i trafikimit të fëmijëve, mbetet prezent dhe mekanizmi i ndjekjes së rasteve është jo pak i komplikuar. Sipas koordinatores kombëtare anti – trafik, Elona Gjebrea, nga bashkëpunimi me agjensitë homologe në vendet e BE, është …

Më shumë