KRYEFAQJA » 2017 » Maj (Faqe 50)

Arkiva Mujore: Maj 2017

Sport; Loja kineze me litar

Sport, Loja kineze me litar, kercim me litar, koordinimi, zjarrfikesit

Kinezët njihen si popull për disiplinën e tyre të hekurt dhe aftësinë për të dhuruar spektakël sa i përket koordinimit. Por ajo që kanë dhuruar këta zjarrëfikës kinezë gjatë një stërvitjeje të zakonshme ditore ka qenë përtej të zakonshmes. Ky ushtrim i thjeshtë me litar është shndërruar në një sfidë …

Më shumë

Ambasadorja Shutz : Gjermania do ti njohi zgjedhjet edhe pa pjesmarrjen e opozitës!

Shutz: "Është e rëndësishme që drejtësia shqiptare të vazhdojë të veprojë kundër krimit të organizuar mbi bazën e ligjit dhe të drejtës"

Në kulmin e debateve mes maxhorancës dhe opozitës për legjitimitetin e zgjedhjeve të përgjithshme të 18 qershorit, ndonëse opozita ka deklaruar deri tani bojkotin e tyre, Gjermania një ndër vendet që mbështet fuqishëm Shipërisë ka deklaruar se do t’i njohë zgjedhjet e 18 qershorit në Shqipëri, edhe nëse Partia Demokratike …

Më shumë