KRYEFAQJA » 2017 » Maj (Faqe 49)

Arkiva Mujore: Maj 2017

Daul: PD të hyjë në zgjedhje, të ruajë qetësinë dhe të evitojë dhunën

Daul: PD të hyjë në zgjedhje, të ruajë qetësinë dhe të evitojë dhunën

Partia Popullore Europiane ka shpërndarë hollësi rreth bisedës që kreu i saj Joseph Daul zhvilloi të martën në mbrëmje me kreun e PDSH, Lulzim Bash dhe grupin parlamentar demokrat. “Objektivi i konferencës së sotme video ishte para së gjithash thirrja ndaj partisë sonë anëtare në Shqipëri, që të kontribuojë në …

Më shumë

Presidencë, nis takimi Rama-Basha

Presidenti Meta mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Që prej orës 10 në selinë e presidencë me ndërmjetësimin e presidentit Nishani ka nisur takimi mes kryeministrit Rama dhe kryetarit të PD-së Basha. Takimi synon arritjen e një marrëveshjeve mes palëve për zhvillimin normal të zgjedhjeve parlamentare të 18 qershorit. Kryeministri Rama ka mbërritur i pari në presidencë shoqëruar …

Më shumë

Mogherini: Kosova të vazhdojë angazhimin konstruktiv në dialogun e ndërmjetësuar nga BE me Serbinë!

Mogherini: Kosova të vazhdojë angazhimin konstruktiv në dialogun e ndërmjetësuar nga BE me Serbinë!

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian, Federika Mogerini dhe Komisioneri Johanes Hahn pritën ministrin e jashtëm të Kosovës, Enver Hoxhaj. “Një takim i frytshëm”, siç shprehet Komisioneri Hahn në mediat sociale “ mbi zhvillimet e fundit në Kosovë dhe në Ballkanin Perëndimor”, ndërkohë që për ministrin Hoxhaj “Kosova ka bërë …

Më shumë

Koçijançiç: Thirrja për përçarje të zgjedhjeve në një vend kandidat të BE-së dëmton procesin demokratik dhe integrimit në BE

BE keqardhje për moslejimin e vizitës së Vuçiçit në Banjë

KE u ka bërë thirrje partive politike shqiptare të marrin pjesë në zgjedhjet parlamentare të vitit 2017. Lajmi është bërë i ditur për RTSH nga zëdhënësja e egzekutivit europian, Maja Koçijançiç. “Shqiptarët meritojnë zgjedhje në përputhje me standardet ndërkombëtare. Të gjitha palët duhet të punojnë së bashku drejt arritjes së …

Më shumë