KRYEFAQJA » 2017 » Maj (Faqe 32)

Arkiva Mujore: Maj 2017

Idrizi: Shpresoj dhe bëj thirrje për kompromis për të shkuar të gjithë në zgjedhje

Çështja çame, Idrizi i kërkon sqarime Bushatit

Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet prezantoi kandidatët e qarkut Tiranë në njësinë numër një dhe dy . Në fjalën para anëtarësisë kryetari PDIU-së Shpëtim Idrizi shprehu shqetësim për sistemin zgjedhor. “Duhet t’ju kujtoj miqtë e mi, se korifejtë e humanizmit europian, baballarët e liberalizmit dhe të demokracisë, luftuan pikërisht …

Më shumë

SHBA i bashkohet Këshillit të Arktikut për të luftuar ndryshimet klimatike

SHBA i bashkohet Këshillit të Arktikut për të luftuar ndryshimet klimatike

Shtetet e Bashkuara u janë bashkuar 7 vendeve të tjera të Këshillit të Arktikut, në thirrjen për të luftuar ndryshimet klimatike. Pavarësisht mosbesimit të shprehur nga shumë zyrtarë të administratës Tramp për ndryshimet klimatike, grupi që përbëhet nga SHBA-ja, Rusia, Kanadaja, Danimarka, Finlanda, Islanda, Norvegjia dhe Suedia, thotë se është …

Më shumë

Hahn deklaratë publike: Shpreh keqardhje të thellë për vendimin e opozitës, por procesi demokratik duhet të vazhdojë

Hahn deklaratë publike: Shpreh shpreh keqardhje të thellë për vendimin e opozitës, por procesi demokratike duhet të vazhdojë

“Me tepër shqetësim të madh”, Komisioneri Johannes Hahn ju drejtohet qytetarëve shqipëtarë përmes një deklarate publike, ku shpreh keqardhjen për vendimin e opozitës për të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 18 Qershorit, në përfundim të përpjekjeve disa-javore të partnerëve ndërkombëtarë për të kundërtën. “Gjatë javëve të fundit, janë bërë …

Më shumë