KRYEFAQJA » 2017 » Maj (Faqe 31)

Arkiva Mujore: Maj 2017

Nishani: Shqipëria dhe Kosova të intensifikojnë marrëdhëniet institucionale

Nishani: Shqipëria dhe Kosova të intensifikojnë marrëdhëniet institucionale

Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani i cili po viziton Kosovën, është shprehur për një platformë të matshme pune që do të mundësojë intensifikimin e marrëdhënieve institucionale mes Shqipërisë dhe Kosovës. Në takimet me kreun e AAK-së Ramush Haradinaj, dhe atë të Vetevendosjes Visar Ymerin, presidenti Bujar Nishani nënvizoi domosdoshmërinë e …

Më shumë

Mbi 1500 forca policie të angazhuar për protestën e neserme të PD-së

Më shumë se 1500 forca policie nga komisariatet, ato të rendit, njësia speciale, shqiponjat, forcat operacionale, policia rrugore si dhe ato të ndërhyrjes së shpejtë, janë angazhuar për protestën e paralajmëruar nga Partia Demokratike e cila do të zhvillohet mesditën e të shtunës. Drejtoria e  Policisë së Tiranës, ka marrë …

Më shumë

Presidenti Nishani nderohet me titullin “Qytetar Nderi i Gjilanit”

Presidenti Nishani nderohet me titullin “Qytetar Nderi i Gjilanit”

Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani u nderua të premten me titullin “Qytetar Nderi i Gjilanit”.Zoti Nishani ishte vetë i pranishëm në cermonminë e mbajtur në këtë qytet kur kreu i komunës Lutfi Haziri i dorëzoi titullin e lartë.“Falënderoj kryetarin e komunës Lufti Hazirin për lidershipin e veçantë dhe për vizionin …

Më shumë

Avokati i Popullit: Gati lista për Këshillin e Lartë Gjyqësor

Avokati i Popullit publikoi të premten listën e kandidatëve që përmbushin kriteret ligjore për anëtarë të Këshillit të Lartë Gjyqësor, një nga institucionet më të rëndësishme që parashikon Reforma në Drejtësi. Kandidatët vijnë nga rradhët e avokatëve. Sipas vlerësimit të Komisionit të Pavarur ngritur pranë Avokatit të Popullit fituesit janë …

Më shumë

Burg për mësuesin abuzues

Burg për mësuesin abuzues

72 ore pas arrestimit, prokuroria dorëzoi në gjykatë kërkesën për mbajtjen në arrest me burg të mësuesit Hasan Martani, deri në përfundim të hetimeve për shkak sipa saj të rrezikshmëris së lartë shoqërore. Prokuroria urdhëroi arrestimin e tij pasi ka dyshime të arsyetuara me prova, se Martani ka abuzuar seksualisht …

Më shumë