KRYEFAQJA » 2017 » Maj (Faqe 29)

Arkiva Mujore: Maj 2017

Hoyt Brian Yee në Tiranë, zbardhet axhenda e takimeve

Hoyt Brian Yee: Askush nuk duhet të jetë mbi ligjin!

Zv. ndihmësi amerikan i Shtetit, Hoyt Brian Yee ,ka mbërritur sot në Tiranë për të arritur një marrëveshje politike mes maxhorancës dhe opozites për zgjedhjet parlamentare. Zv.ndihmës sekretari amerikan i Shtetit vjen sot në Tiranë me detyrën e negociatorit pas dështimit të negociatave që Kryeministri Rama dhe kryedemokrati Basha zhvilluan …

Më shumë

Basha: “Kjo nuk është protestë,është referendumi i shqiptarëve për republikën e re

Pas 18 shkurtit, opozita mbajti protestën e radhës për të inaguruar atë që e ka cilësuar Republika e Re. Konceptuar deri në detaj si protestë paqësore ,me në fokus pjesëmarrje masive qytetare për të përcjellë mesazhin se shqiptarët janë të bashkuar për një ndryshim të madh, Lulzim Basha u shoqërua …

Më shumë

Parada LGBT: “Jo qejf por Aksion”

Anëtarë të komunitetit LGBT, aktivistë të shoqërisë civile dhe mbështetës të kauzës, pedaluan sot për të drejtat e komunitetit LGBTI në Shqipëri. Pas shumë pikëpyetjesh nëse protesta e opozitës do ta ndalonte pedalimin, kjo nuk ndodhi. Kristi Pinderi, aktivist LGBTI, tha për s“Kishim dy opsione një të shkonim nga liqeni …

Më shumë