KRYEFAQJA » 2017 » Maj (Faqe 21)

Arkiva Mujore: Maj 2017

Rama çel fushatën: “Më 25 qershor do të fitojë Partia Socialiste, por sot ka fituar e gjithë Shqipëria”

Rama çel fushatën: “Më 25 qershor do të fitojë Partia Socialiste, por sot ka fituar e gjithë Shqipëria"

Me thirrjet e herpashershme “Shqipëria, Shqipëria” në një miting vetëm disa dhjetra metra larg çadrës së opozitës, përpara Piramidës, PS ka çelur fushatën për zgjedhjet e përgjithshme që do të mbahen me 25 qershor. Kryetari i socialistëve dhe njëherësh kryeministri i vendit Edi Rama, gjatë gjithë fjalës së tij, nuk …

Më shumë

Shtyhen zgjedhjet?

Shtyhen zgjedhjet?

Burime të ndryshme mediatike bëjnë të ditur se zgjedhjet parlamentare të parashikuara për t’u mbajtur më 18 qershor, mund të shtyhen. Data e re mendohet të jetë 25 qershori. Sipas këtyre burimeve kjo është vendosur  pas një takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të PD-së Lulzim Basha paraditen e …

Më shumë

Audituesit e huaj nuk shmangin kontrollet e tatimeve

Nëse një biznes zgjedh të çertifikoje bilancet në një nga dhjetë kompanitë e njohura audituese ai nuk e shmang kontrollin e administrates tatimore. Në një intervistë për televizionin publik, nëndrejtori i përgjithshëm i tatimeve Xhavit Curri saktëson se çertifikimi i bilanceve nga audituesit e huaj është vetëm një element favorizues …

Më shumë

Trofeu i Docutiff “Tempestad” shtegton në Meksikë!

Docutiff Awards

Docutiff 2017 e ka dërguar trofeun e tij të edicionit të tretë në Meksikë. Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve të këtij kompeticioni dedikuar tërësisht gjinisë së dokumentarit, juria ndërkombëtare e përbërë nga Rada Šešic , Agostino Ferrente dhe Nikola Vukçeviç, kanë përzgjedhur si BEST FEATURE FILM – filmin “Tempestad” …

Më shumë

Mediu flet pas marrëveshjes

Mediu flet pas marrëveshjes

Kur flasin të mëdhenjtë, të vegjlit heshtin! Por ndryshe ndodh në politiken shqiptare! Partitë e vogla u bënë jo vetëm iniciatore të mbledhjes së tryezes së forcave politike, por edhe pagëzuese të marrëveshjes Rama-Basha. Për Fatmir Mediun, prej vitesh kreu i republikanëve shqiptarë, është pozitive arritja e kompromisit edhe pse …

Më shumë

Tiranë: Konferenca rajonale e Shërbimeve Publike në Ballkanin Perëndimor

Diskutime intensive në nivel politikëbërës dhe menaxherial, mblodhen në një panel katër ministrat e rajonit të Ballkanit Perëndimor, Milena Harito, Ministre Shteti Për Inovacionin Dhe Administratën Publike, Anj. Marta Arsovska Tomovska Minister Për Shoqërinë e Informacionit Dhe Administratën e Maqedonisë, Znj. Ana Brnabic Ministre e Adm Publike dhe qeverisjes lokale …

Më shumë