KRYEFAQJA » 2017 » Maj (Faqe 2)

Arkiva Mujore: Maj 2017

Kampung Pelangi – fshati ylber

Kampung Pelangi - fshati ylber

Qeveria indoneziane investoi vetëm 22 mijë e 467 dollarë për të ngjyrosur 223 shtëpi dhe rezultati është i mahnitshëm. Pse të shkosh të kërkosh ylberin kur mund të rrish brenda Qeveria indoneziane investoi vetëm 22 mijë e 467 dollarë për të ngjyrosur 223 shtëpi dhe rezultati është i mahnitshëm. Pse …

Më shumë

Masakër në Kabul

Masakër në Kabul

Një shpërthim masiv mëngjesin e sotëm në zonën ku janë të vendosura misionet diplomatike në kryeqytetin afgan Kabul, la pas dhjetëra të vrarë dhe shumë të plagosur. Ministria e Shëndetësisë në Afganistan tha se nga sulmi më shumë se 80 persona humbën jetën dhe mbi 350 u plagosën. Shpërthimi goditi …

Më shumë