KRYEFAQJA » 2017 » Maj (Faqe 19)

Arkiva Mujore: Maj 2017

Rama: Ambicja e Partisë Socialiste është të fitojë 71 mandate

Rama ndërmerr ndryshime në nivele të reja të tjera qeverisje

Në takimin me fermerë të Progrit në Korçë, Kryeministri Rama i ftoi ata të votojnë Partinë Socialiste në zgjedhjet e 25 qershorit, për të vazhduar sikundër tha reformat shtetformuse dhe të zhvillimit ekonomik të vendit. Rama e konsideroi votën për kundeshtarët politikë të djathtë, regres për shqipërinë për shkak të filozofisë që …

Më shumë

Nisin përgatitjet për edicionin e 19-të të “Miss Shqipëria”

miss shqiperia

Kompeticioni i vetëm i bukurisë mbarëshqiptare “Miss Shqipëria” mbush plot 19 vjet. Prej disa ditësh në studiot e Radiotelevizionit Shqiptar, transmetuesit ekskluziv të këtij eventi, kanë nisur audicionet e vajzave pretendente për kurorën e artë që do të dorëzohet nga mbajtësja e edicionit të kaluar Kristiana Skuraj. Producentja e këtij …

Më shumë

Zhvillimet e fundit në PD

Partia Demokratike dhe aleatët e saj mbyllën fushatën në Dibër

Pas arritjes së marrëveshjes politike me Kryeministrin Edi Rama, Kryetari i Partisë Demokratike është në fazën e përzgjedhjes së emrave apolitik, që do ti propozojë për antarë të kabinetit qeveritarë si edhe për drejtimin e disa institucioneve. Selia Blu është hermetike, për të zbuluar për mediat, emrat e ministrave teknikë që …

Më shumë