KRYEFAQJA » 2017 » Prill (Faqe 8)

Arkiva Mujore: Prill 2017

Rama: Gjithnjë të hapur për dialog pa kushte, por pa vetingun s’ka kompromis

Rama: Gjithnjë të hapur për dialog pa kushte, por pa vetingun s'ka kompromis

Kryeministri socialist Edi Rama ka deklaruar sërish gadishmërinë e tij për dialog pa kushte me opozitën, por shprehu vendosmërinë për ndërmarrjen e procesit të vetingut. “Miq! Gjithnjë të hapur për dialog pa kushte. Por pa Vetingun s’ka asnjë kompromis, sepse Drejtësia për Shqipërinë që duam nuk negociohet” shkruan zoti Rama …

Më shumë

Eurodeputetët: Diskutimet kanë qenë pozitive

Eurodeputetët: Diskutimet kanë qenë pozitive

Përkundër komenteve të ndryshme rreth takimeve të së martës mes kryetarit të Komitetit të Punëve të Jashtme në Parlamentit Evropian David McAllister, Raportuesit të Përhershëm të Parlamentit Evropian për Shqipërinë Knut Fleckenstein me krerët e politikës shqiptare Rama, Meta dhe Basha, eurodeputetët kanë dalë me një deklaratë për shtyp ku …

Më shumë

Misioni i eurodeputetëve, ende asnjë rezultat në zgjidhjen e krizës

Misioni i eurodeputetëve, ende asnjë rezultat në zgjidhjen e krizës

Misioni i eurodeputetëve McAllister dhe Fleckenstein për të ndërmjetësuar mes maxhorancës së majtë dhe opozitës së djathtë në Shqipëri për të zgjidhur krizën politike, ende nuk ka dhënë asnjë rezultat. Palët kanë zhvilluar takime të veçanta intensive gjatë pasdites të së martës, por në përfundim të tyre askush nuk ka …

Më shumë

Rama dhe Meta takohen me McAllister dhe Flackenstein

Rama dhe Meta takohen me Mcallister dhe Flackenstein

Kryeministri Edi Rama dhe kryeparlamentari Ilir Meta kanë pritur në mesditë në Tiranë  Zv/presidentin e Partisë Popullore Europiane njëherësh kreu i Komisionit te Jashtëm te Parlamentit Europian, David McAllister dhe raporterin për Shqipërinë Knut Fleckestein. Mendohet se dy europarlamentarët u kanë dorëzuar krerëve të maxhorancës draft-propozimet për gjetjen e një …

Më shumë

Artisti Fatmir Miziri vjen me ekspozitën “Prurje 2 dhe 3 D” në FAB

“Jeta e tij është arti i tij”… nuk ka asgjë të jashtëzakonshme në përvojën e tij jetësore, por e jashtëzakonshme është mënyra si ai koleksionon momente jetësore për t’i sjellë si mundësi kujtese personale dhe memorie kolektive. Ky është përkufizimi që kuratori Ardian Isufi i bën artistit Fatmir Miziri, referuar …

Më shumë