KRYEFAQJA » 2017 » Prill (Faqe 7)

Arkiva Mujore: Prill 2017

Rama takohet me Metën

Një ditë pas dështimit të negociatave mes eurodeputetëve dhe palëve politike në Shqipëri, kryeministri Edi Rama u takua me Kryetarin e Kuvendit Ilir Meta. Në takim ishin të pranishëm Sekretari i Përgjithshëm i këshillit të ministrave Engjëll Agaçi, deputeti Taulant Balla dhe Ministri i Drejtësisë Petrit Vasili. Përmbajtja e bisedimeve …

Më shumë

Balla replikon me Blushin

Balla: Unaza e Re mban firmën e Bashës

Eksponenti socialist Taulant Balla ka replikuar me kreun e LIBRA-s, Ben Blushi, pas deklarimeve të këtij të fundit ku e fton Ilir Metën dhe Lulzim Bashën për të bashkuar votat për të rrëzuar qeverinë “Rama” me një mocion mosbesimi. Në reagimin e tij Balla thotë se Ben Blushi ose nuk …

Më shumë