KRYEFAQJA » 2017 » Prill (Faqe 5)

Arkiva Mujore: Prill 2017

Takimi Meta – Rama

rama-meta, folen pas seances plenare, Takimi Meta - Rama, politike

Para nisjes së seancës plenare shefi i qeverisë Edi Rama dhe kryeparlamentari Ilir Meta zhvilluan një takim në kryesinë e kuvendit . Kryefjalë e takimit mendohet të ketë qenë kordinimi i koalicionit në seancën e sotme, por edhe zhvillimi i seancës së veçantë për mbajtjen e raundit të tretë për …

Më shumë

Rama: Arsimi profesional, prioritet

Kryeministri Edi Rama,e cilësoi arsimin profesional si një nga shtyllat kryesore të zhvillimit të vendit.Nga panairi i arsimit profesional, kreu i qeverisë, siguroi se vit pas viti do ti jepet përparësi nxitjes drejt arsimit porfesional. “Përpara se të merrnim reformën e thellë në arsimin profesional me kompanitë e huaja në …

Më shumë

Merkel në parlament përballë daljes së Britanisë nga BE

MERKEL, Merkel në parlament, përballë daljes së Britanise , britania del nga BE

Në prag të takimit të 27 vendeve të Bashkimit Evropian në Bruksel të shtunën, kancelarja gjermane Angela Merkel informoi sot Bundestagun lidhur me strategjinë e Gjermanisë përballë daljes së Britanisë nga BE-ja. Kancelarja shpreson që, një pjesë e mirë e mesazhit të saj, të kapet nga politikanët përtej kanalit. Kancelarja …

Më shumë

Reagimet e Kosovës pas lirimit të shumëpritur të Haradinajt

anita, ramush haradinaj, Reagimet e Kosovës, pas lirimit, të shumëpritur, të Haradinajt

Lirimi i Ramush Haradinajt u prit me gëzim jo vetëm nga të pranishmit përpara gjykatës franceze, por edhe në mbarë Kosovën. Presidenti Hashim Thaçi, deklaroi: Edhe një herë u vërtetua se shpifjet e shërbimeve serbe kundër Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë të paqëndrueshme dhe nuk përfillen nga bota demokratike. Lirimin …

Më shumë