KRYEFAQJA » 2017 » Prill (Faqe 47)

Arkiva Mujore: Prill 2017

Siri; Bombardohet spitali që trajtonte të plagosurit nga sulmi kimik

siri, spital, bombardohet, bota, rajoni

Spitali që trajtonte të plagosurit nga një sulm kimik i kryer sot në veriperëndim të Sirisë u bombardua duke shkaktuar dëme të konsiderueshme në ndërtesë. Sipas deshmitareve bombardimi ka prekur një pjesë të spitalit ndersa mjekët largoheshin mes gërmadhave. “Opozita siriane akuzoi regjimin e Bashar al-Assad për kryerjen e këtij …

Më shumë

Arvizu dhe Lu në zyrën e Ramës

Lu , Arvizu, në zyrën, Ramës, takim

Situata politike në vend, çoi mëngjesin e së martës në zyrën e kryeministrit Edi Rama, zyrtarin e lartë të Departamentit Amerikan të Shtetit dhe ish ambasadorin amerikan në Shqipëri Aleksandër Arvizu dhe ambasadorin aktual  Donald Lu. Takimi mes tyre zgjati më shumë se 90 minuta dhe çështja kryesore e bisedës …

Më shumë

NDAL korrupsionit ndaj policisë

Policia e Shtetit njofton se në kuadër të parandalimit dhe ndëshkimit të rasteve kur qytetarët tentojnë të korruptojnë punonjësin e policisë me qëllim shmangien e ndëshkimit ligjor për shkeljen e kryer, Strukturat e Policisë gjatë periudhës tre mujore kanë goditur në të gjithë vendin 87 raste të “Mitdhënies”. Këto raste …

Më shumë

Rama i përgjigjet Metës: Mbështes çdo zgjidhje kushtetuese!

Rama i përgjigjet Metës: Mbështes çdo zgjidhje kushtetuese!

Kryeministri socialist Edi Rama ka vlerësuar përpjekjet e bashkëkryetarit të koalicionit të majtë qeverisës Ilir Meta, siç shprehet “për të kërkuar një zgjidhje që kënaq Partinë Demokratike”, ndërsa ka shprehur gadishmërinë, “për çdo kërkesë apo zgjidhje, që nuk cënon Kushtetutën e nuk i bie ndesh standarteve demokratike”. Deklaratën e tij …

Më shumë