KRYEFAQJA » 2017 » Prill (Faqe 46)

Arkiva Mujore: Prill 2017

Tusk viziton sot Maqedoninë

Donald-Tusk, Tusk viziton sot Maqedoninë, kreu i keshillit europian

Kryetari i Këshillit të Evropës, Donald Tusk, viziton sot Maqedoninë. Në Shkup ai do te takohet vetem me presidentin, Gjorgje Ivanov me të cilin do të bisedoje për krizën e emigrantëve dhe rolin e Maqedonisë në përpalljen me të. Presidenti Ivanov, ndër të tjera do ta njoftojë Tuskun me situatën …

Më shumë

Ministria e Jashtme e Maqedonisë thërret ambasadorin e Shqipërisë në Shkup

Ministria e Jashtme e Maqedonisë, thërret ambasadorin e Shqipërisë, në Shkup, rajoni

Ministria e Jashtme e Maqedonisë ka thirrur ambasadorin e Shqipërisë në Shkup. Temë bisede mendohet se kanë qenë deklarata e kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe ministrit të jashtëm Ditmir Bushati, lidhur me zhvillimet në vendin fqinj me Shqipërinë, por ambasadori i Shqipërisë në Shkup, Fatos Reka nuk ka dhënë hollësi …

Më shumë