KRYEFAQJA » 2017 » Prill (Faqe 31)

Arkiva Mujore: Prill 2017

Basha presion Ramës: Do të vijë në dialiog si kryeministër, por do të dalë nga dialogu si kryeministër i dorëhequr!

Basha presion Ramës: Do të vijë në dialiog si kryeministër, por do të dalë nga dialog si kryeministër i dorëhequr!

Në ditën e 52-të protestës kreu i PD në opozitë Lulzim Basha, vazhdon të këmbënguli në dorëheqjen e kryeministrit Rama dhe krijimin një qeveri teknike që do të garantojë zgjedhje të lira dhe të ndershme. Ndërkaq deklaratat e zotit Basha gjithnjë e më shumë shihen si mjet presioni psikologjik ndaj …

Më shumë

Samiti i 7 shtatë vendeve më të industrializuara dhe BE-së vijon

Samiti i 7 shtatë vendeve, më të industrializuara, dhe BE-së, vijon

Samiti i 7 shtatë vendeve më të industrializuara dhe Bashkimit Evropian në nivel të ministrave të Jashtëm vijoi edhe sot në qytetin italian Luka. Ministrat e Italisë, Amerikës, Britanisë, Francës Japonisë dhe Kandasë si dhe Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri e BE-së Federica Mogherini u bashkuan …

Më shumë

Protesta e 43-të në Maqedoni

Protesta e 43-të, në Maqedoni, protestat, gruevski

Në Shkup u mbajt gjatë natës së të hënës protesta e 43-të me radhë, ku pjesëmarrësit hodhen parrulal kundër krijimit të qeverisë së re nën drejtimin e Lidhjes Socialdemokrate dhe kundër platformës së partive shqiptare. Pjesëmarrësit në marrshim mbanin pankarta ku shkruhej se do të mbrojnë Maqedoninë nga qeverisja e …

Më shumë

Revoltohen tifozët e Flamurtarit

Revoltohen, tifozët e Flamurtarit, flamurtari, tirana, futboll

Flamurtari ka humbur përballë Skënderbeut duke rrezikuar shumë qëndrimin në kategori. Ndeshja ka qenë e tensionuar dhe është ndërprerë disa herë nga gjyqtari I takimit, pas sharjeve në drejtim të tij. Pas takimit tifozët vlonjatë kanë nxjerrë lojtarët e tyre nga dhomat e zhveshjes, për të diskutuar për situatën. Ata …

Më shumë

Pas sekuestrimit të 11.6 ton kanabis në Përmet, vazhdojnë hetimet

foto-e-droges-ne-permet, Pas sekuestrimit, të kanabis-it, në Përmet, vazhdojnë hetimet

Pas sekuestrimit të 11.6 ton kanabis, një prej sasive më të mëdha të sekuestruara ndonjëherë,  në një  prej magazinave të ish rezervave të shtetit në fshatin Pagri, në Përmet vazhdojnë hetimet intesive për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje dhe ndëshkimin ligjor të personave pergjegjës. Pas zbulimit të sasise prej …

Më shumë

Kukan politikës shqiptare: Arrini marrëveshje! Abstenimi apo bojkoti nuk është në të mirë të askujt!

kukan

Eurodeputeti Eduard Kukan u ka bërë thirrje forcave politike në Shqipëri që të arrijnë një marrëveshje politike për të organizuar zgjedhje të besueshme, të lira e të ndershme në vend. Gjatë një interviste dhënë Arta Tozajt të RTSH, zoti Kukan tha se mbajtja e zgjedhjeve pa pjesëmarrjen e të gjitha …

Më shumë