KRYEFAQJA » 2017 » Prill (Faqe 30)

Arkiva Mujore: Prill 2017

Fleckenstein: Palët të mendojnë mbi detyrat përkundrejt njerëzve e më pas për pushtetin e tyre

Fleckenstein: "Presim një rekomandim të qartë dhe të pakushtëzuar për hapjen e negociatave për Shqipërinë tani"

Eurodeputeti Knut Fleckenstein ka shprehur shqetësimin e tij rreth situatës më të fundit në Shqipëri. Në një intervistë dhënë Arta Tozajt të RTSH, zoti Fleckenshtein paralajmëroi se BE do të shtyjë projektin, negociatat e anëtarësimit dhe gjithçka tjetër nëse palët politike nuk gjejnë gjuhën e përbashkët. Zoti Fleckenstein thotë se …

Më shumë

Trafiku i drogës drejt Italisë, rikthehen skafet në brigjet e Durrësit

Një hetim i përbashkët i Prokurorisë për Krime të Rënda dhe Prokurorisë së Leçes dhe Guardia di Finanzia grupin e personave që trafikonin lëndë narkotike kanabis nga Shqipëria drejt Italisë. Transporti drejt brogjeve Italiane, bëhej me skafe, ndërsa pikënisja është zona e Gjirit të Lalzit. Deri në këtë fazë të …

Më shumë

Tramp nënshkroi protokollin e anëtarësimit të Malit të Zi në NATO

Presidenti amerikan Donald Tramp nënshkroi protokollin e anëtarësimit të Malit të Zi në NATO, duke përfunduar kështu proçesin e ratifikimit në Shtetet e Bashkuara. Shtepia e bardhë nuk lëshoi ndonjë deklaratë lidhur me nënshkrimin e protokollit. Senati amerikan ratifikoi protokollin me shumicë dërrmuese para pak javësh, në një seancë ku …

Më shumë

Mogherini – Hahn: Keqardhje që opozita ka bojkotuar parlamentin dhe nuk është regjistruar në zgjedhje

Parlamenti Europian diskuton Ballkanin Perëndimor

Shefja e diplomacisë së BE-së, Federica Mogherini, dhe Komisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn, kanë dalë të mërkurën me një deklaratë të përbashkët lidhur me zhvillimet e fundit në Shqipëri. “Ndjejmë keqardhje për bojkotin parlamentar në Shqipëri dhe që opozita nuk është regjistruar ende për të marrë pjesë në zgjedhje” shprehen …

Më shumë