KRYEFAQJA » 2017 » Prill (Faqe 29)

Arkiva Mujore: Prill 2017

Rusia vendosi veton ndaj miratimit të rezolutës së Këshillit të Sigurimit të OKB-së

Rusia vendosi veton ndaj miratimit të rezolutës së Këshillit të Sigurimit të OKB-së, të propozuar nga Shtetet e Bashkuara, Britania dhe Franca, lidhur me sulmin me armë kimike në rajonin Khan Shajkun, jo larg qytetit sirian Idlib. Këto tri anëtarë të këshillit kërkuan hetim lidhur me sulmin me armë kimike …

Më shumë

Tramp, takim me Stoltenberg: “U jemi mirënjohës anëtarëve të NATO-s për mbështetjen në dënimin e masakrave në Siri”

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Tramp në konferencën e përbashkët për shtyp me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg, dënoi edhe njëherë masakrat e regjimit në Siri. “Ka ardhur koha t’i jepet fund luftës së brendshme brutale në Siri, për të mposhtur terroristët dhe për të …

Më shumë

Parlament: Maxhoranca zgjedh anëtarët për komisionin ad hoc të vetingut, PDIU e pakënaqur

Parlamenti zgjedh tre anëtarë nga maxhoranca për komisionin ad hoc të vetingut

Në një seancë të jashtëzakonshme, parlamenti shqiptar ka zgjedhur të martën si anëtarë të komisionit ad-hoc që do të monitorojnë procesin e të vetingut deputetët socialistë, Vasilika Hysi dhe Ulsi Manja, si dhe deputetin e LSI Luan Rama. Parlamenti nuk ka miratuar kandidaturën e deputetit të PDIU Shpëtim Idrizi si …

Më shumë