KRYEFAQJA » 2017 » Prill (Faqe 28)

Arkiva Mujore: Prill 2017

Opozita akuzon një përfaqësues të BE-së si të kapur nga kryeministri Rama

basha, mediu, berisha, Basha me aleatët e ti, Berisha e Mediu

Përfaqësuesi i Bashkimit Europian, Eduart Auer do të përballet me ankesë zyrtare të opozitës, që do të depozitohet pranë instancave ndërkombëtare. Lulzim Basha dhe aleatët e tij firmosën paraditen e së enjtes, shkresën informuese që do ti drejtohet BE-së, në lidhje me deklaratat e bëra prej Auer në takimin me …

Më shumë

Parlamenti ratifikon marrëveshjen me TAP, Shqipëria përfiton 60 milionë euro

Shqipëria do të përfitojë më shumë se 60 milionë euro, por edhe një numër favoresh të tjera, pas rinegocimit të suksesshëm të marrëveshjes me shoqërinë TAP, për ndërtimin e gazsjellësit nga fusha e Sheh Deniz në Azerbaixhan drejt Europës Perëndimore. Marrëveshja, që u miratua në Kuvend, modifikoi marrëveshjen ekzistuese. Kushti i …

Më shumë

Rama paralajmëron një linjë ajrore ballkanike

Kryeministri Edi Rama, ndërsa bisedonte me të rinjtë e programit “Start up” në tekonologji, konfirmoi se Shqipëria përgatitet për të futur një linje trasporti ajrore që do të lidhë vendet e rajonit. “Jemi drejt finalizimit të një linje ajrore që do mbuloje Shkupin, Prishtinënë, Podgoricën, Sarajevën, Zagrebin dhe gjithë Europën juglindore, …

Më shumë

Vazhdojnë protestat anti-Vuçiç

Vazhdojnë protestat anti-Vuçiç

Për 9 mbrëmje me radhë, mijëra qytetarë po protestojnë në Beograd kundër politikave të qeverisë dhe fitores së kryeministrit Aleksandar Vuçiç në zgjedhjet presidenciale. Protestuesit u mblodhën para ndërtesës së qeverisë në Beograd, duke mbajtur parulla në të cilat shkruhej: “Punëtorët nuk janë skllevër”, “Populli voton, elita gezon”.  Pjesëmarrësit protestuan …

Më shumë