KRYEFAQJA » 2017 » Prill (Faqe 22)

Arkiva Mujore: Prill 2017

Shqipëria dhe Kina do të shkëmbejnë listat e projekteve strategjike

Shqipëria dhe Kina do të shkëmbejnë listat e projekteve strategjike

Shqipëria dhe Kina do të intensifikojnë punën e Komisionit Ekonomiko-Tregtar, një nismë kjo e dy vendeve që po shqyrton potencialet dhe mundësitë për bashkëpunim të mëtejshëm. Për këtë qëllim, ministrat e linjës së dy vendeve do të shkëmbejnë listat e projekteve strategjike në Shqipëri, për të shqyrtuar hapsirat ku mund …

Më shumë

Referendumi në Turqi, Erdogani fiton me rezultat të ngushtë

Referendumi në Turqi, Erdogani fiton me rezultat të ngushtë

Ndonëse me një rezultat të ngushtë, kauza e Presidentit Rexhep Taip Erdogan ka marrë mjaftueshëm vota për të ndryshuar sistemin e qeverisjes, ndërsa pro amendimit të Kushtetutës janë shprehur 51.41 përqind e votuesve teksa kundër ishin 48.59 përqnd e tyre. Menjëherë pasi rezultati u qartësua, Erdogan mbajti një konferencë zyrtare …

Më shumë