KRYEFAQJA » 2017 » Prill (Faqe 21)

Arkiva Mujore: Prill 2017

Referendumi në Turqi, Trampi uron Erdogan, por protestat vazhdojnë

Referendumi në Turqi, Trampi uron Erdogan, por protestat vazhdojnë

Presidenti amerikan Donald Trump ka uruar homologun turk Recep Tayip Erdogan për fitoren në referendumin e së dielës, që i jep atij më shumë pushtet në krye të vendit. Në një bisedë telefonike të zhvilluar, Trump gjithashtu falenderoi Erdogan për mbështetjen ofruar Amerikës për bombardimin e bazës ajrore siriane më …

Më shumë

Koreja e Veriut kërcënon me raketa bërthamore

Koreja e Veriut kërcënon me raketa bërthamore

Pavarësisht paralajmërimeve të SHBA, Koreja e Veriut ka kërcënuar se do të kryejë teste të raketave “çdo javë”. Deklarata erdhi ndërsa zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara, Majk Pens, ndodhet për një vizitë në Japoni për të forcuar bashkëpunimin e sigurisë. Kryeministri japonez kërkoi një zgjidhje paqësore të krizës koreanoveriore, gjatë …

Më shumë

Basha i vendosur edhe pas takimit me Gabriel: “Ne kërkojmë qeveri teknike dhe do ti shkojmë deri në fund”

Basha: Letra e Xhafës për prokurorinë "Akt i dënueshëm"

Duket se asgjë nuk ka ndryshuar për opozitën e djathtë shqiptare pas deklaratave të forta në adresë të saj nga ministri i jashtëm gjerman Sigmar Gabriel të hënën në Tiranë. “Çdo përpjekje për të shkatërruar opozitën është një përpjekje për të shkatërruar Shqipërinë. Ne kërkojmë qeveri teknike dhe do ti …

Më shumë