KRYEFAQJA » 2017 » Prill (Faqe 2)

Arkiva Mujore: Prill 2017

Dokumentar për këngëtarin Arif Vladi, “simbol lirie dhe bashkimi”

Projekti më i ri i Radiotelevizionit të Kosovës, filmi dokumentar, “Zëri i këngëve lapidare”, u shfaq në Tiranë në sallën e mbushur plotë në Muzeun Historik Kombëtar. Autorët e filmit, Ilir Shaqiri, gazetari Besart Galica dhe regjisori Blerdi Malushi, në këtë dokumentar sjellin për shikuesin jetën dhe krijimtarinë artistike të …

Më shumë

Fatmir Mediu, vizitë në SHBA

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu po zhvillon një vizitë disa ditore në Washington ku është takuar me Senatorin Majk Li i cili premtoi se ata do të ndjekin me vëmendje situatën në Shqipëri dhe çështjet zgjedhore, dhe situatën e korrupsionit dhe krimit të organizuar. “Zgjedhjet pa opozitën do të …

Më shumë

Rama: Legalizimi objekteve, frymëmarrje për investime!

Legalizimi i objekteve krahas vlerësimit të pasurisë,i jep një tjetër frymëmarrje edhe sipërmarrjes. Kryeministri Edi Rama i dorëzoi personalisht lejen e legalizimit një banori të Kamzës, në pronën e të cilit, prej disa vitesh kryehet aktivitet fasoneri për firma të njohura ndërkombëtare. Sipërmarësit italianë kanë punësuar në këtë fasoneri mbi …

Më shumë

Durrës, paraqiten dy oferta për për dhënien me koncesion të zonës së Spitallës

Dy oferta janë paraqitur në ministrinë e zhvillimit ekononik për tenderin e shpallur për dhënien me koncesion të zonës zhvillimore ekonomike të Spitallës në Durrës. Ofertat janë bërë nga kompania Edil Al-IT me seli në Tiranë. Kjo firmë kërkon të zhvillojë këtë zonë me një investim rreth 89 milionë eurosh …

Më shumë