KRYEFAQJA » 2017 » Prill (Faqe 19)

Arkiva Mujore: Prill 2017

FMN: Rritja ekonomike globale, më e mirë nga ç’pritej

FMN, Rritja ekonomike globale, më e mirë nga ç'pritej, shqiperia, ne rritje

Fondi Monetar Ndërkombëtar thotë se glo parashikimet për ekonominë globale janë më të mira nga sa pritej, por paralajmëroi se tensionet gjeopolitike mund ta dëmtojnë rritjen ekonomike. FMN-ja e publikoi raportin të martën, një javë para takimit të përvitshëm të zyrtarëve më të lartë të ekonomisë botërore dhe përfaqësuesve të …

Më shumë

Rama uron Erdoganin

Erdogan - Ramës : Përgëzime për fitoren spektakolare

Kryeministri Edi Rama i ka telefonuar mbrëmjen e së martës presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, për ta uruar për suksesin në referendumin për ndryshimet kushtetuese. Lajmi është dhënë nga agjencia e lajmeve turke Anadolu e cila citonte burime nga presidenca turke. Sipas njoftimit bashkë me zotin Rama, presidentin turk …

Më shumë

“Gangsteri i vogël” fut Shqipërinë rrjetin e distribucionit të filmit europian

"Gangsteri i vogël" fut Shqipërinë rrjetin e distribucionit të filmit europian

Një film hollandez për fëmijë e fut Shqipërinë në hartën e distribucionit të filmit europian. “Gangsteri i vogël” një film i cili rendit disa çmime ndërkombëtare dhe i kushtohet fenomenit të bulizmit do të shfaqet në kinematë shqiptare njëkohshëm me rrjetin e kinemave në Kroaci dhe Maqedoni. Drejtori i Tirana …

Më shumë

ASHE kërkon shtyrjen e afatit për regjistrimin e partive, opozita e kundërshton

Zgjedhjet e 18 qershorit, ASHE kërkon shtyrjen e afatit për regjistrimin e partive

Partia Socialiste, Lëvizj Socialiste për Integrim dhe partitë e tjera të Aleancës për Shqipërinë Europiane, aktualisht në qeverisje, i kanë kërkuar të mërkurën KQZ që në mbështetje të ligjit të mundësojë shtyrjen e afatit të regjistrimit të partive politike në zgjedhje si dhe të koalicioneve zgjedhore. Sipas letrës e cila …

Më shumë