KRYEFAQJA » 2017 » Prill (Faqe 18)

Arkiva Mujore: Prill 2017

Rama: Partneriteti publik privat në shëndetësi do të vazhdojë gjatë

Rama: Partneriteti publik privat në shëndetësi do të vazhdojë gjatë

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar një rrugëtim të gjatë në partneritetin publik privat në shëndetësi. Gjatë inagurimit të një spitali të ri, pjesë e rrjetit privat “Spitali Amerikan”, ndër me modernët në Shqipëri dhe rajon, kreu i qeverisë e kosideroi si tejet produktive mbështetjen e dhënë nga privatët në ofrimin …

Më shumë

Tirana dhe Skënderbeu janë finaliste

Tirana dhe Skënderbeu janë finaliste

Sot lajtën sot pasdite ndeshjet e kthimit gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Në ndeshjen e luajtur në Tiranë, skuadra kryeqytetase mundi 2-0 Beslidhjen e Lezhës. Në qytetin bregdetar të Durrësit, Teuta vendase u mposht përsëri nga korçarët e Skënderbeut 0-1. Pra Tirana dhe Skënderbeu do të garojnë për fitoren e kësaj …

Më shumë

Pikat e karburanteve, vendoset tarifa e liçensimit, paralajmërohet rritja e çmimit

Konfindustria i kërkon qeverisë: Përgjysmo taksën e qarkullimit!

Çdo pikë karburanti në Tiranë do të paguajë një tarifë liçensimi 3 milionë lekë, ndërkohë që për çdo stacion të furnizimit me karburant në rrethe kjo tarifë është përcaktuar 1 milionë lekë. Ky është vendimi i fundit i miratuar në qeveri, me propozim të ministrisë së energjisë. Prej tij duket …

Më shumë

Duka: Akademia e Arbitrimit, gati në Shtator

Duka, Akademia e Arbitrimit, gati në Shtator, arben duka, fshf

Federata Shqiptare e Futbollit ka përcaktuar tashmë një strategji të detajuar për rekrutimin, edukimin dhe kualifikimin e arbitrave të futbollit. Kështu është shprehur presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, gjatë takimit me arbitratra, kandidatë për t’u bërë arbitra, drejtues të FSHF, në universitetin Aleksandër Xhuvani në Elbasan. ” …

Më shumë

Pence; I bën vërejtje Koresë Veriore për të mos testuar vendosmërinë e ShBA

pence, south-korea, Mike Pence, I bën vërejtje, Koresë Veriore, për të mos testuar vendosmërinë e ShBA

Zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence, i ka tërhequr vërejtjen Koresë Veriore për të mos e testuar vendosmërinë e Shteteve të Bashkuara, duke premtuar se Uashingtoni do te kete një përgjigje “gjithpërfshirëse dhe efektive” ndaj çfarëdo sulmi. Duke folur sot në aeroplanbartësin amerikan, USS Ronald Reagan, në Japoni, Pence tha se Koreja …

Më shumë

Maqedoni; Protestat kundër platformës shqiptare

Maqedoni, Protestat, kundër platformës shqiptare, vazhdojne

Demonstruesit kanë brohoritur slogane kundër Bashkimit Evropian, ndersa kane dale swerish ne rrugët e Shkupit, për të protestuar kundër përfshirjes së propozuar të partive shqiptare në koalicionin qeverisës në Maqedoni. Mijëra demonstrues mbrëmë u ndalën para Kuvendit të Maqedonisë dhe kërkuan zgjedhje të reja, ndërsa kritikuan përsëri planet e partnerëve …

Më shumë

Putin uron Erdogan për fitoren e referendumit

putin, erdogan, Putin uron Erdogan, për fitoren e referendumit

Presidenti Putin ka telefonuar homologun e tij Erdogan dhe e ka uruar për fitoren e referendumit që i hap rrugën ndryshimeve kushtetuese. Burime afër presidentit turk bëjnë me dije se gjatë bisedës telefonike është folur edhe për përshpejtimin e përpjekjeve për normalizimin e marrëdhënieve dypalëshe dhe për rëndësinë e bashkëpunimit …

Më shumë