KRYEFAQJA » 2017 » Prill (Faqe 12)

Arkiva Mujore: Prill 2017

Basha: Protesta-paralajmërim se lëvizje popullore është e pathyeshme!

Basha: Protesta-paralajmërim se lëvizje popullore është e pathyeshme!

Opozita e djathtë shqiptare mbylli të hënën protestën e saj një orëshe duke deklaruar vendosmërinë për të kërkuar qeveri teknike dhe mbajtjen e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Përkrahësit e saj bllokuan të paktën pesë akse kryesore kombëtare, duke protestuar paqësisht. Sipas kreut të PD Lulzim Basha “qindra mijëra …

Më shumë

Rama: Është koha për ta zhbllokuar dhe jo për të bllokuar rrugët e Shqipërisë!

Rama: Është koha për ta zhbllokuar dhe jo për të bllokuar rrugët e Shqipërisë!

Kryeministri socialist Edi Rama duket se po e ndjek nga afër protestën e opozitës. Ndonëse ndodhej në Apolloni ku përuroi rindërtimin e Parkut Arkeologjik, nga më të rëndësishmit në Shqipëri, ai sërish ka komentuar xhestin e sotëm të opozitës. “Është koha për ta zhbllokuar këtë rrugë dhe jo për të …

Më shumë

Presidencialet franceze, Makroni favorit

makron- le pen

Balotazhi i 7 majit për zgjedhjet presidenciale franceze do të zhvillohet përfundimisht mes kandidatit të qendrës Emanuel Makron dhe udhëheqëses së ekstremit të djathtë Marin le Pen. Të dy fituesit e raundit të parë u shprehën se zgjedhjet janë historike, pasi përmbysën elitën tradicionale politike të republikanëve dhe socialistëve. Makroni …

Më shumë

Kukësi mund Tiranën 4-1, Partizani fiton 5-1 me Teutën

Kukësi mund Tiranën 4-1, Partizani fiton 5-1 me Teutën

JAVA 30   DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ 22.04.2017 Elbasan 16:00 Korabi – Luftëtari 0 – 4 Brahimaj 30′, Bregu 47′, Pedro Bengui 84′, Reginaldo 87′ 22.04.2017 Vlorë 19:00 Flamurtari – Vllaznia 2 – 0 Bušić 7′, Danilo Alves 61′ 23.04.2017 Laç 16:00 Laçi – Skënderbeu  1 – 5 Latifi 16′ (0-1), Latifi 29′ (0-2), James 43′ (0-3), …

Më shumë

Basha: Bllokimi i rrugëve, sakrificë e vogël për Shqipërinë e re! Rama: Mos u bëni mercenarë për destabilizimin e vendit!

Basha: Bllokimi i rrugëve, sakrificë e vogël për Shqipërinë e re! Rama: Mos u bëni mercenarë për destabilizimin e vendit!

Dita e dielë ka shënuar një tjetër përplasje të fortë në distancë mes kreut të qeverisë Edi Rama dhe atij të PD Lulzim Basha. Shkak është bërë paralajmërimi i opozitës se do të bllokojë qarkullimin rrugor në të gjithë vendin. Ndonëse policia ka lajmëruar se nuk ka dhënë leje për …

Më shumë