KRYEFAQJA » 2017 » Prill (Faqe 11)

Arkiva Mujore: Prill 2017

Nishani i jep nënshtetësinë shqiptare çiftit Haradinaj

Presidenti Bujar Nishani ka firmosur sot dekretin për dhënien e nënshtetësisë shqiptare ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj si dhe bashkëshortes së tij Anita Haradinaj. Aktualisht Haradinaj po mbahet në Francë që prej janarit të këtij viti kur u arrestua në pjesën franceze …

Më shumë

Policia: Proçedim penal organizatorëve të protestës së opozitës

Në dy pikat e bllokuara nga protestuesit e opozitës në kryeqytet nuk është regjistruar asnjë incident. Strukturat e policisë kishin marrë masat paraprake për të mbikqyrur protestën si dhe për të menaxhuar qarkullimin e mjeteve. Për tu ruajtur ndaj ndonjë provokimi të mundshëm mes protestuesve dhe policisë edhe organizatorët kishin …

Më shumë

Koreja e Veriut kërcënon SHBA

Koreja e veriut kërcënoi se do te fundosë aeroplanmbajtësen amerikane e cila po merr pjesë në stërvitje të përbashkëta ushtarake me dy anije luftarake japoneze në Oqeanin Paqësor. Forcat tona revolucionare janë të gatshme ta fundosin aeroplanmbajtësen bërthamore amerikane me një sulm të vetëm, cituan mediat e vendit komunist zyrtare …

Më shumë