KRYEFAQJA » 2017 » Mars (Faqe 6)

Arkiva Mujore: Mars 2017

Kryeministri Rama nderohet me dekoratën e lartë të Komandantit të Urdhrit të Legjionit të Nderit

Kryeministri Rama nderohet me dekoratën e lartë të Komandantit të Urdhrit të Legjionit të Nderit

Kryeministri Edi Rama u nderua nga Presidenti francez Fransua Holland me dekoratën e lartë të Komandantit të Urdhrit të Legjionit të Nderit. Ky dekorim krejt surprizë u krye jashtë kushteve normale të reciprocitetit, gjë shumë e rrallë në protokollin e Presidencës Franceze që në rastin e figurave shtetërore akordohet vetëm …

Më shumë

Futboll, kombëtarja kuqezi e femrave, përgatitet për paraeliminatoret e Evropianit

Futboll, kombëtarja kuqezi e femrave, përgatitet për paraeliminatoret e Evropianit

Kombëtarja kuqezi e futbollit të femrave ka nisur përgatitjet për grupin paraeliminator të Evropianit. Traineri Armir Grima ka shpallur listë e 22 futbollisteve të cilave do t’u besojë për këto 3 ndeshjeve, me greqinë, Maltën dhe Kosovën. Ai thotë se grupi është i vështirë, por do të synohet kualifikimi. “Objektivat …

Më shumë

Fëmijët e fitores

Fëmijët e fitores

Është tashmë e pranuar që suksesi në futboll jo në pak raste ndikon në rritjen ekonomike të një vendi, por tanimë duket se ky ndikim po shtrihet edhe në fusha të tjera të jetës. Suksesi i Islandës në “Euro 2016” duket se ka ndikuar direkt edhe në rritjen e popullsisë …

Më shumë