KRYEFAQJA » 2017 » Mars (Faqe 55)

Arkiva Mujore: Mars 2017

Tarifat e liçensimit përplasin ministrinë e energjitikës me tregëtarët e karburanteve

Konfindustria i kërkon qeverisë: Përgjysmo taksën e qarkullimit!

Një përplasje e re është regjistruar mes qeverisë dhe tregëtarëve të karburanteve. Një vit pasi Gjykata Kushtetuese rrëzoi nismën e ministrisë së energjitikës për të rritur tarifat e liçensimit të pikave të karburanteve, po kjo ministri ka nisur të hartojë një draft të ri. Ai përcakton një taksë 3 milionë …

Më shumë

Ndalohet Penelope Fillon, François mun të tërheqë kandidaturën

Ndalohet Penelope Fillon, François mun të tërheqë kandidaturën

“Penelope Fillon është ndaluar”, kjo bëhet e ditur nga burime pranë Partisë Republikane franceze njofton Mediapart. “Po bëhet një kontroll”, shtoi burimi. Sipas asaj që shkruan adresa e internetit e Journal du dimanche burri i saj, kandidati i djathtë për zgjedhjet presidenciale François Fillon, është thirrur nga gjykatësit për t’u …

Më shumë