KRYEFAQJA » 2017 » Mars (Faqe 52)

Arkiva Mujore: Mars 2017

Nishani-Kalavera: Konsensus dhe besueshmëri për reformën në drejtësi

Për presidentin Nishani, konsensusi dhe besueshmëria janë elementët thelbësorë për suksesin e reformës në drejtësi. Këtë opionion të tij, Z.Nishani e shfaqi në takimin me Drejtoreshën për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Evropian dhe Drejtuesen e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, Xhinoveva Ruiz-Kalavera. Presidenti është shprehur se në cilësinë e kreut të …

Më shumë

Parlament, Komisioni i Ekonomisë kërkon shkarkimin e kreut të AMF

Komisioni i Ekonomisë shkarkon kreun e AMF

Seanca dëgjimore me drejtoreshën ekzekutive të Autoritetit të Mbikqyrjes Financiare, Enkelejda Shehi, pas kërkesës së bordit të AMF-së për lirimin e saj nga detyra, përfundoi me këtë propozim të relatorit të çështjes Ervin Bushati. “Për shkarkimin e zonjës Enkeleda Shehu nga detyra e anëtarit të bordit të Autoritetit Mbikqyrjes Financiare …

Më shumë

Volejboll, Tirana – Barleti Volej përballen për Kupën e Shqipërisë

Volejboll, Tirana - Barleti Volej përballen për Kupën e Shqipërisë

Tirana – Barleti Volej, do të jetë finalja e Kupës së Shqipërisë në volejboll për femra. Ky ka qenë prodhimi i dy gjysmëfinaleve të së mërkurës të cilat janë luajtur në sallën kryesore të Pallatit të Sportit “Asllan Rusi” në kryeqytet. Këto gjysmëfinale u sollën për sportdashësit drejtpërdrejt nga kanali …

Më shumë

Peticioni qytetar pro reformes në drejtësi dorëzohet në Parlament

Për 5 ditë kanë arritur të mbledhin 31,777 firma pro një peticioni në mbështetje të reformës në drejtësi, për t’ia dorëzuar sot këtë peticion parlamentit shqiptar. Grupimi qytetarë pro reformës në drejtësi, i kërkon politikanëve shqiptarë të fillojnë sa më shpejt zbatimin e mëtejshëm të kësaj reforme, e cila është …

Më shumë

Takimi Vasili – Vlahutin

vasili, vllahutin, takimi, shqiperi, ambasadorja e bese ne shqiperi

Rreth orës 10.oo Ambasadorja e Bashkimit Evropian Romana Vlahutin dhe, Gjenovefa Ruiz Kalavera, Drejtorja për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Europian, e cila është në krye të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit të Vettingut, zhvilluan një takim me Ministrin e Drejtësisë Petrit Vasili. Takimi vjen pas shqetësimeve të këtij të fundit për …

Më shumë