KRYEFAQJA » 2017 » Mars (Faqe 5)

Arkiva Mujore: Mars 2017

Shkup: Mijëra qytetarë protestuan “Për Maqedoni të përbashkët”

Mijëra qytetarë të organizuar nga Nisma “Për Maqedoni të përbashkët” marshuan përsëri në rrugët e Shkupit kundër kandidatit të propozuar për kryeparlamentar, Talat Xhaferi, si dhe kundër platformës shqiptare, e cila sipas tyre “është përgatitur nga Tirana zyrtare dhe synon të dëmtojë karakterin unitar, sovranitetin dhe pavarësinë e Maqedonisë. Si …

Më shumë

Basha në PPE: Opozita shqiptare kërkon shkëputjen e qeverisë nga krimi i organizuar

Basha në PPE: Opozita shqiptare kërkon shkëputjen e qeverisë nga krimi i organizuar

Kreu i opozitë shqiptare Lulzim Basha Faktorët ka shprehur shqetësimin se Shqipëria gjendet nën presionin e krimit të organizuar, ndërsa trafiku i drogës po kërcënon themelet e bashkëjetesës demokratike dhe shtetin ligjor. Zoti Basha i bëri këto komente gjatë fjalës së tij në kongresin e PPE që po zhvillon punimet …

Më shumë