KRYEFAQJA » 2017 » Mars (Faqe 4)

Arkiva Mujore: Mars 2017

Dekorimi i Ramës si “Komandant i Urdhrit të Legjionit të Nderit”, Blushi ironizon

Dekorimi i Ramës si "Komandant i Urdhrit të Legjionit të Nderit", Blushi ironizon

Ish deputeti socialist Ben Blushi, aktualisht kreu i partisë më të re LIBRA, vazhdon të pozicionohet gjithnjë e më ashpër kundër qeverisë, duke mos kursyer veçanërisht akuzat për  ngjarjet që lidhen me kryeministrin socialist Edi Rama. Këtë të enjte zoti Blushi, ironizoi dekorimin e zoti Rama nga presidenti Holland, me …

Më shumë

Ligji për Call Center, Daci: Ligji e vështirëson punën, por nuk ka arsye për mbyllje

Ligji për Call Center, Daci: Ligji e vështirëson punën, por nuk ka arsye për mbyllje

Më 1 prill fillojnë efektet e para të ligjit të miratuar në senatin italian për bizneset Call Center që operojnë në vende të ndryshme jashtë Italisë, përfshirë dhe Shqipërinë. Deri tani në Shqipëri janë mbyllur disa sipërmarrje të vogla. Sipas përfaqësuesit të një bisnesi të madh Call Center, Blenard Daci, …

Më shumë