KRYEFAQJA » 2017 » Mars (Faqe 31)

Arkiva Mujore: Mars 2017

Trump mashtroi për taksat

Telashet për Donald Trump nuk mbarojnë, edhe pse ai është kreu i Shtëpisë së Bardhë. Së fundmi manjati është përfshirë në një tjetër skandal. Gjatë një emisioni është zbuluar se Trump ka mashtruar me deklaratat tatimore. Shtëpia e Bardhë reagoi menjëherë duke u shprehur se një publikim i tillë është …

Më shumë

“Pazari i Ri”, Bozdo: Bashkia e Tiranës po zbaton projektet e administratës Basha!

"Pazari i Ri", Bozdo: Bashkia e Tiranës po zbaton projektet e administratës Basha!

Ndërsa në “Pazarin e Ri” në Tiranë festohej rindërtimi tij, opozita shqiptare ironizonte se Bashkia e Tiranës s’po bën gjë tjeter vetëm zbaton projektet e administratës së zotit Lulzim Basha, kur ai ishte në krye të bashkisë. Ish nënkryetari i bashkisë Enno Bozdo deklaroi për mediat se “Me 16 prill …

Më shumë

Alfano në Tiranë : “Mbështesim procesin e reformave të Shqipërisë”

Alfano në Tiranë : "Mbështesim procesin e reformave të Shqipërisë"

Italia mbështet reformat në Shqipëri. Deklarata u bë nga ministri i jashtëm italian Angelino Alfano, pas takimit me homologun e tij shqiptar Ditmir Bushati të martën në Tiranë. “Ne mbështesim procesin e reformave të Shqipërisë që përkojnë me 5 pikat, e ashtuquatura prioritete kyçe” tha zoti Alfanao, ndërsa u pyet …

Më shumë

Basha në Elbasan: Dita e verës, fillimi i punëve të mbara dhe mbarimi i punëve të nisura!

Basha në Elbasan: Dita e verës, fillimi i punëve të mbara dhe mbarimi i punëve të nisura!

Kryetari i Partisë Demokratike në opozitë Lulzim Basha i shoqëruar nga bashkëshortja dhe përkrahës të tij, ishte në Elbasan për t’ju bashkuar festimeve në “Ditën e Verës”. Zoti Basha përkshkoi rrugën kryesore të qytetit duke u uruar qytetarët ndërsa e cilësoi Elbasanin si “zemrën e traditës së mrekullueshme të festës”. …

Më shumë

PE shtyn seancën për Maqedoninë

Parlamenti Europian shtyu sesionin plenar mbi progres raportin për Maqedoninë, të planifikuar të mbahej këtë javë. Arsyeja përse eurodeputetët vendosën që votimi të mos kryhej tani është pikërisht kriza e tejzgjatur politike. Dokumenti mbi përparimin e vendit përfshin ndër të tjera dhe rekomandimin për çeljen e bisedimeve të anëtarësimit. Ndërkohë …

Më shumë