KRYEFAQJA » 2017 » Mars (Faqe 22)

Arkiva Mujore: Mars 2017

Borchardt: “Kam besim që Policia e shtetit do të jetë e paanshme në këtë proçes të rëndësishëm zgjedhor dhe do të veprojë me profesionalizëm dhe dinjitet”

Borchard: Shoqëria shqiptare ka nevojë për zgjidhje konkrete në fushën e respektimit të të drejtave të njeriut

Tre muaj para zgjedhjeve parlamentare të 18 qershorit në Shqipëri, ka nisur trajnimi i punonjësve të Policisë së Shtetit mbi detyrat dhe rolin që do të kenë gjatë këtij proçesi. Ambasadori i OSBE Bernd Borchardt, ka gjetur rastin të vlerësojë pozitivisht sjelljen e policisë shqiptare në proceset e fundit zgjedhore, …

Më shumë

Dekretimi i Xhafës, Basha: Nishani në lartësinë e detyrës!

Dekretimi i Xhafës, Basha: Nishani në lartësinë e detyrës!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e ka konsideruar si një qëndrim në lartësinë e kushtetutës vendimin e presidentit Nishani për dekretimin si ministër i brendshëm të deputetit socialist Fatmir Xhafaj. Ndonëse zoti Nishani e konsideroi kandidaturën si të papërshtatshme, ai tha se vendimin përfundimtar e merr parlamenti. Kreu i …

Më shumë

Tenis, mbahet edicioni i I i “ALBANIAN BOWL”

Tiranë, kurs ndërkombëtar kualifikimi për trainerët e tenisit

Në mjediset e “National Sport Park” në kryeqytet u zhvillua përgjatë 3 ditëve të fundjavë edicioni i parë i “Albanian Bowl”, që ishte i barazvlefshëm me Kampionatin Kombëtar për Grupmoshat Nën-10, Nën-12 dhe Nën-14-vjeçe. Presidenti i Federatës Shqiptare të Tenisit, Ferdinand Sulo, ka vlerësuar pjesëmarrjen, që sipas tij, ishte premtuese. Sipas …

Më shumë

Reagon Turqia për tubimet ne Gjermani

erdogan, turqi, be, kritka, ministri i jashtem turk

Turqia thotë se ministrat e Turqisë mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani, përpara referendumit të 16 prillit, një lëvizje e cila mund të tensionojë më shumë raportet mes të Ankarasë dhe Berlinit. Kjo deklaratë është bërë nga Ibrahim Kalin, zëdhënës i presidentit Recep Tayyip Erdogan, gjatë një interviste …

Më shumë