KRYEFAQJA » 2017 » Mars (Faqe 2)

Arkiva Mujore: Mars 2017

ONM përshëndet Avokatin e Popullit

Pak pasi Totozani njoftoi mbylljen e proçesit të verifikimit të kandidatëve për “Vettingun”, Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit publikoi një deklaratë falenderuese për angazhimin e administratës së zotit Totozani. Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit thuhet në njoftim, përshëndet përfundimin e aktiviteteve nga komisioni vlerësues në Zyrën e Avokatit të Popullit, për krijimin …

Më shumë

Serbi; Heshtja zgjedhore

zgjedhjet-serbe-ne-kosove, Serbi, Heshtja zgjedhore, politike

Në Serbi nisi në mesnatë heshtja zgjedhore gjatë së ciles ndalohet çdo lloj propagande zgjedhore përmes mjeteve të informimti publik, mbajtje e takimeve zgjedhore apo publikim sondazhesh. Heshtja do të zgjasë deri të dielën në 2 prill në orën 20, kur të mbyllen qëndrat e votimit për zgjedhjet presidenciale. Në …

Më shumë

Armand Duka për Kombëtaren: “Kjo kombëtare meriton të respektohet më shumë, edhe në këto ditë jo të mira.”

Armand-Duka, per kombetaren, flet, fshf, futboll

Në një mesazh të publikuar në faqen e internetit të Federatës, Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, e cilëson si të nxituar reagimin e Taulant Xhakës dhe kërkon mirëkuptim ndaj tij, por gjithashtu kërkon të respektohen vendimet e trajnerit. “Duhet ta pranojmë që pritshmëria dhe ndjeshmëria ndaj rezultateve të kombëtares pas …

Më shumë

Gjermani: Marshime çdo të diel në disa qytete në mbështetje të BE-së

Lëvizja Pulsi i Evropës lajmëroi se të dielën se parashikon të mbaje marshime në disa qytete gjermane në mbështetje të Bashkimit Evropian, kundër populizmit dhe kundër partive ekstremiste që kërkojnë shpërbërjen e organizates së përbashkët. Marshimet e tilla që nisen pak javë më parë, kanë nisur të tërheqin nga disa …

Më shumë

Në kërkim të përgjigjes “Çfarë ishte duke bërë kur diktatori vdiq?”

“Çfarë ke qënë duke bërë kur diktatori vdiq?” Nën këtë titull provokues artisti Ilir Kaso çel ekspozitën vetjake në Galerinë Zeta në kryeqytet. Ndërsa pret që para syve të dalin imazhe të prillit të vitit 1985 kur vdiq diktatori Enver Hoxha, të rradhëve të gjata që prisnin për homazhe, shoqëruar …

Më shumë