KRYEFAQJA » 2017 » Mars (Faqe 12)

Arkiva Mujore: Mars 2017

Rama: Opozita po shfrytëzon kompromisin që i ofruam për të penguar reformën në drejtësi

Rama: Opozita po shfrytëzon kompromision që i ofruan për të penguar reformën në drejtësi

Vettingu do të kryhet, pavarësisht se opozita po shfrytëzon kompromisin e ofruar gjatë hartimit të reformës, për ta bllokuar atë. Gjatë një bisede me disa pensionistë në një kafene të Tiranës, kryeministri Edi Rama u shpreh se megjithëse shumica i mundësoi kompromis opozitës në lidhje me këtë çështje, ata po …

Më shumë

Turkish Airlines: Laptopët dhe tabletet vetëm në valixhe!

Turkish Airlines: Laptopët dhe tabletet vetëm në valixhe!

Turkish Airlines nisi zbatimin e masës së ndalimit të laptop-ëve, tabletëve e çdo mjeti tjetër të madh elektronik nëpër avione, duke lejuar vetëm telefonat celularë, siç është kërkuar nga qeveria amerikane dhe ajo britanike. Pasagjerëve në aeroportin “Ataturk” u është lejuar t’i përdorin kompjuterat e tyre portabël deri në momentin …

Më shumë

Vajgël për Maqedoninë: Në rast se nuk ka përmirësim të gjendjes, do të përdoren edhe sanksione

Vajgël për Maqedoninë: Në rast se nuk ka përmirësim të gjendjes, do të përdoren edhe sanksione

Rritja e presioneve nga bashkësia ndërkombëtare mund të ndihmojë në kapërcimin e krizës qeveritare në Maqedoni, e cila tani ka marrë edhe dimensionin e krizës etnike dhe ndëretnike, vlerësojnë njohësit e çështjeve ndërkombëtare. Komentet vijnë pas mesazheve të fundit në Shkup të komisionerit Johanes Hahn, i cili kërkoi respektimin e …

Më shumë

Kumbaro: Gjirokastra, shumë shpejt një imazh i veçantë për turistët!

Kumbaro: Do t'i takoj artistët!

Gjirokastra do të nxjerri shumë shpejt në dritë vlerat autoktone të këtij qyteti muze. Projekti më i fundit ai i rehabilitimit të fasadave të banesave, synon ti ktheje lagjet, banesat e vjetra, në stilin dhe arkitekturën origjinale. Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka inspektuar nga afëri e ecurinë e punimeve. …

Më shumë

Bombat tymuese në “Renzo Barbera”, ndalohet një shqiptar dhe identifikohen të tjerë

FSHF: Tifozët e ILLYRIAN ELITE veprime ekstremiste në "Renzo Barbera"

Skenat e shëmtuara që çuan edhe në ndërprerjen e përkohshme të ndeshjes midis Italisë dhe Shqipërisë mbëmjen e së premtes në “Renzo Barbera” të Palermos, kanë patur padyshim autorë. “DIGOS”, polica e specializuar në Itali që zakonisht merret me ngjarjet e dhunshme në stadiume, ka filluar menjëherë punën për të …

Më shumë