KRYEFAQJA » 2017 » Mars (Faqe 10)

Arkiva Mujore: Mars 2017

Enkelejd Joti, kreu i ri i QSUT

QSUT, vdes një foshnje nga fruthi

Ministrja e re e shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka prezantuar të hënën pasardhësine e saj në QSUT. Ai është zoti Enkeljed Joti. Në prezantimin mes drejtuesve të shërbimeve mjeksore, zonja Manastirliu  vlerësoi figurën e zotit Joti si një menaxher me shumë eksperiencë. Ajo u shpreh e sigurt se ai do të …

Më shumë

Jung letër Bashës: Fund bojkotit, bashkëpunoni për Reformën në Drejtësi, regjistrohuni në zgjedhje, hiqni dorë nga kushtet!

Zëvendëskryetari i grupit të CDU-CSU në Parlamentin gjerman, Franz Josef Jung, i cili është njëkohësisht edhe shefi i politikës së jashtme në CDU, si dhe ministër i Mbrojtjes së Gjermanisë i është drejtuar me një letër Kryetarit të Partisë Demokratike, ku i kërkon ndërprerjen e bojkotit parlamentar, pjesëmarrje në zgjedhjet …

Më shumë

Shpresat, Shqipëri – Moldavi 1-0

Shpresat, Shqipëri - Moldavi 1-0

Kombëtarja shqiptare e Shpresave po udhëheq 1-0 takimin miqësor me Moldavinë takimin që po zhvillohet në Stadiumin “Selman Stërmasi” në kryeqytet dhe që transmetohet për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar. Goli është shënuar nga Abazaj i Luftëtarit. Kjo është ndeshja e dytë mes tyre brenda tre ditësh. Akti …

Më shumë

Alarm: Pastroni depozitat e ujit

Alarm: Pastroni depozitat e ujit

Pamjet e xhiruara në mënyrë amatore janë momentet e pastrimit të depozitave të ujit të një kompleksi pallatesh në rrugën Komuna e Parist. Administratori i këtij kompleksi pas marrjes së detyrës, ka vendosur të pastrojë depozitat. Por ai është tmerruar kur ka parë se çfarë llumi dhe papastërtish gjendeshin brenda …

Më shumë