KRYEFAQJA » 2017 » Shkurt (Faqe 9)

Arkiva Mujore: Shkurt 2017

Bushati: Dijen ta sjellim si një kontribut të shtuar për zhvillimin e atdheut tonë!

Më shumë se 25 mijë të rinj shqiptarë studiojnë jashtë Shqipërisë. Kryesisht me të ardhurat e prindërve shqiptare, modeli i të cilëve për mbështetjen financiare të studimeve të fëmijëve, është bërë tashmë i njohur virtualisht, studentët shqiptarë jo vetëm që bëjnë pjesë të jetës së tyre këtë përvoje, por dallojnë dhe …

Më shumë

Në Bullgari nis fushata zgjedhore

Në Bullgari sot nis zyrtarisht fushata zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të caktuara për me 26 mars. Fushata zyrtarisht përfundon në mesnatë me 24 mars, kur fillon heshtja zgjedhore. Siç lajmëroi BTA, risi në këto zgjedhje është votimi i obliguar makinerik, për çka vendim solli gjykata e lartë administrative …

Më shumë

Japoni: Zbulohet për publikun treni më luksoz i prodhuar ndonjëherë

Një kompani hekurudhore japoneze zbuloi sot për publikun trenin më luksoz të prodhuar ndonjëherë. Ekspresi Mizukaze do të ofroje brenda vagonëve kushte të njëjta me ato të hoteleve me 5 yje, me veçorinë se nga dritaret mund të shijohet peizazhi i mrekullueshëm japonez. Treni me 16 vagonë do të filloje …

Më shumë

Policia e shtetit aksion antikanabis

Policia e Shtetit njoftoi përfundimin e operacionit masiv dyditor në të gjithë vendin për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike. Operacioni nisi mëngjesin e 22 shkurtit dhe përfundoi mbrëmjen e djeshme . Policia kontrolloi mbi 5 mijë serra, 235 tunele dhe mbi 1 mijë ish-magazina shtetërore dhe ish-reparte ushtarake. Të …

Më shumë