KRYEFAQJA » 2017 » Shkurt (Faqe 7)

Arkiva Mujore: Shkurt 2017

Rama : “Integrimi në BE i Shqipërisë, nuk është që nga këtu të ikim atje, është që këtu të ndërtojmë shtet si atje”

Rama : "Integrimi në BE i Shqipërisë, nuk është që nga këtu të ikim atje, është që këtu të ndërtojmë shtet si atje"

Ndërsa opozita vazhdonte ditën e saj të tetë protestës para selisë së qeverisë, kreu i saj Edi Rama ka zhvilluar një vizitë nga Vlora në Sarandë, për të ndjekur nga afër punimet në kuadrin e projekteve të “Rilindjes Urbane” në këto qytete. Ai pa ecurine e punimeve në Lungomaren e …

Më shumë

Policia kërkon hetim penal ndaj kreut të opozitës, pas thirrjeve të tij për reagim të dhunshëm

Policia kërkon hetim penal ndaj kreut të opozitës, pas thirrjeve të tij për reagim të dhunshëm

Policia njoftoi se ka kërkuar në Prokurorinë e Tiranës hetim penal ndaj kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pasi sipas saj ai ka bërë thirrje nxitëse ndaj qytetarëve që të reagojnë dhunshëm ndaj institucioneve shtetërore. Policia i referohet nenit 223 të Kodit Penal, sipas të cilit : “Thirrjet e bëra …

Më shumë

Veliaj: Gjykata na ka bllokuar 40 projekte!

Pavarësisht përpjekjeve të Bashkisë së Tiranës për të punuar në kantieret e hapura për përmirësimin e infrastrukturës urbane, shpeshherë ato pengohen nga vendimet e gjykatës, të cilat kanë arritur te marrin masa bllokimi për rreth 40 projekte. Kështu deklaroi kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, gjate inagurimit të rrugës “Hermann Majner”, …

Më shumë

KUPA E SHQIPËRISË NË PESHËNGRITJE, FITON TIRANA

Peshëngritje, zgjidhet komiteti i ri drejtues i FSHP-së

Është zhvilluar të premten në Pallatin e Sportit “Ramazan Njala” të Durrësit, Kupa e Shqipërisë në peshëngritje, ku, për meshkuj kanë marrë pjesë ekipet e Tiranës, Teutës, Shtërmeni, Vllaznia, Masglass, Skënderbeu, Apolonia, “Ymer Ferhati”, Tomori dhe Flamurtari. Kurse për femra kanë konkurruar Tirana, Elbasani, Skënderbeu dhe Partizani. Me 616 pikë …

Më shumë